Kuopion Tennisseuralle uudistunut johtokunta


KTS Valmennusorganisaatio


Kevät 2018 viikko-ohjelma

Aikuisten leirit kevät 2018
Puolen Suomen Tennis (PST)

PST Tour 2018

PST minimidi 2017-18
                                                                                                                                                                                                                    
Kuopio 14.12.2011. Kuopion Tennisseuran syyskokous vaihtoi osittain johtokuntaa.

Tennisseuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Pertti Kärkkäinen. Sihteeriksi valittiin Pirkko Hänninen. Lisäksi johtokuntaan valittiin Pekka Pohjamo, Ari Oikarinen, Eija-Sinikka Paavola, Ari Tuhkanen ja Kari Lehtinen. Kuluneen kauden aikana johtokunnan jäsenet Janne Repo ja Aki Ikonen ovat irtautuneet tehtävistään henkilökohtaisista syistä.

Aikaisempi seuran pitkäaikainen puheenjohtaja Jyrki Sarkkinen keskittyy jatkossa Suomen Tennisliiton hallituksen tehtäviin, johon hänet valittiin jatkokaudelle.
Kiitoseksi Kuopion Tennisseuralle tekemästään pyyteettömästä ja pitkäaikaisesta työstä, Jyrki Sarkkinen valittiin seuran kunniajäseneksi.